צור קשר
משלוחים חינם לכל הארץ!
כזה בלוג סקירות, מדריכים, חדשות וכתבות


פוסטים אחרוניםמוצרים קשורים


איך בוחרים דיבורית לקסדת אופנוע

מאת אתר כזה בתאריך: 08/12/2014 11:56:41

בין צרכים כלליים לאישיים

 

בשנים האחרונות אנו רואים כיצד מופיעות להן דיבוריות לאופנוע ומאפשרות לבעלי אופנועים להפוך את הרכיבה שלהם לשונה לגמרי מבעבר. מאחר ואנו מצוידים היום בטלפונים סלולאריים ומאחר וקיימות טכנולוגיות שמאפשרות לנו למצוא את דרכנו בקלות, הרי שמוצר זה הופך לחובה עבור רוכבים שלחלקם יש צרכים כללים ולאחרים יש צרכים אישיים וממוקדמים הרבה יותר.

 

דיבור בסלולארי ע"י דיבורית חכמה שמונעת שימוש בידיים, חיבור בלוטות' אלחוטי לא רק לסלולר אלא גם לנגנן מוסיקה למטרות של הזרמת מידע מה-GPS או שמיעת מוסיקה, רדיו מובנה להעברת זמן הרכיבה בנעימים, ואפשרויות התאמת עוצמת השמע בצורה עצמית וביחס לרעשי הסביבה בעת הנסיעה, יוצרים התאמה למגוון צרכים של מגוון רוכבים בישראל.

 

 

הדיבורית כמכשיר חברתי על הכביש

 

כדי לבחור טוב יותר דיבורית לקסדה יש לשים דגש עם המהפכה החברתית על הכביש שיוצר מוצר זה. אם קיימת יכולת של דגם איכותי לקשר בין הרוכב ובין מי שיושב מאחוריו בעת הנסיעה (כשיש דגמים שגם מאפשרים דיבור בין שני רוכבים ושני מורכבים), הרי שלא תהיה נסיעה משעממת ולא תהיה רכיבה שאינה מנוצלת בצורה טובה יותר.

 

דיבורית מתקדמת תציג יכולת חשובה לתקשר עם עד 8 רוכבים שנמצאים כק"מ וחצי מהרוכב, להזמין חברים לרכיבה משותפת באמצעות פונקציה מיוחדת, ולנהל שיחות אינטרקום קלילות וספונטניות עם בעלי אופנועים שיש להם דגם דומה. מחשבה על היכולות החברתיות של דיבוריות לאופנוע תביא לרכישה שתשדרג מאוד את האיכות של כל יציאה לכביש או לשטח.

 

                        

                         סקאלה ריידר G9 - עד 8 רוכבים בו זמנית

 

 

 

לא רק הטכנולוגיה משחקת תפקיד חשוב

 

לרוב, כשאנו נתקלים במוצר אלקטרוני אנו מתעניינים בצורה רצינית מאוד ברמת הטכנולוגיה שלו. אך חשוב מאוד לשים לב גם לרמת החלקים שמרכיבים דיבוריות לאופנוע כדי להבין מהי איכות אמיתית מכל הבחינות. בל נשכח שמדובר בפריט שהופך להיות קרוב אלינו מאוד בזמן רכיבה בתנאים שונים ולכן הוא חייב להיות חזק ונוח גם יחד.

 

כך ניתן למצוא דיבוריות של חברת CARDO שהאיכות שלהן באה לידי ביטוי בזכות רמקולים דקים מאוד ברמת שמע של HD, אטימה גבוהה לאבק ולמים (בזכות עמידה בתקן מחמיר כמו IP67), סוללה חזקה שפועלת ברציפות עד ל-13 שעות בעת שיחה או השמעת מוסיקה ומציגה גם נתון של שבוע המתנה, ועוד יתרונות שמעידים על מוצר טוב לצאת איתו לדרך. 

 

 

שוני חיובי שיכול ליצור יתרון בכל נסיעה

 

דיבורית היא מוצר מורכב הרבה יותר מאשר בעבר. גם דיבוריות לאופנוע מציגות מורכבות גבוהה יותר על מנת לספק את הדרישות הגבוהות של רוכבי אופנועים בלא מעט מקומות בעולם. זאת מאחר ורכיבה על אופנוע היא דבר מאתגר בשל העובדה שצריך לשלוט על כלי תחבורה דו-גלגלי לא רק בימים יפים אלא גם במזג אוויר סוער, בתנאי שטח קשים ואף בלילה, כמובן.

 

מציאת אלמנטים חיוביים בדיבוריות לאופנוע תביא לכך שכל אחד יוכל לעלות על האופנוע שלו ולהרגיש לא רק את האפשרויות לנהל שיחות עם חברים, למצוא רוכבים אחרים בקרבתו, לארגן נסיעה משותפת, ולשתף את מי שיושב מאחוריו בחוויות שונות, אלא גם להסתמך על מכשיר חכם שתורם לרכיבה קלה בכל היבט שלו.

 

 

חיבור מהיר שמקל על כל רוכב

 

הנה דוגמא מצוינת להראות עד כמה דיבורית לאופנוע יכולה להקל על כל רוכב. מאחר ולמרות שאנו מתעסקים המון עם הסלולארי שלו, אנו עדיין מתקשים בפעולות תקשורת מסוימות, הרי שדגם שמציע אפשרויות חיבור פשוטות ובטוחות הוא דגם שמציג אלמנט בעל ערך. חיבור כזה מונע בזבוז זמן, סרבול, ואף סיכון של הרוכב.בפועל מדובר על אפשרות "ניגוח" של דגם איכותי של דיבורית כזו. ניגוח כזה בין שתי יחידות הוא דבר שמבוצע במהירות רבה וללא שום קושי מצד כל רוכב, והוא מביא לשילוב בין הדיבורית לקסדה שהופך את הרוכב לזמין בצורה מיידית. דיבורית איכותית כזו היא בד"כ גם מוצר שניתן לשדרג את ביצועיו לאחר עדכון דרך רשת האינטרנט.

 

 

הנאה מרציפות של העברת המידע

 

עוד אלמנט חשוב שכדאי לשים אליו לב הוא זה שמתייחס להעברת המידע האיכותית שדורש בעל האופנוע. היום יש דיבוריות לאופנוע שבוחרות בצורה חכמה ואוטומטית אותות קליטה חזקים באוויר כדי שהרוכב יוכל להסתמך על ניהול שיחה רציף או על קבלת הנחיות GPS ללא סיכון שיאבד מידע באמצע הדרך ויתבלבל.

 

אלמנטים מסוג זה מביאים לכך שניתן למנוע ניתוק ידני מהאינטרקום או מהמוסיקה ברגע שרוצים לקבל הנחיות או שיחות. גם העובדה שדגם מצוין שפותח בצורה מתקדמת מציג התאמה עצמאית לעוצמת השמע אל מול רעשי רקע ברגעים שונים של הרכיבה (או בזמן הגברת מהירות למשל) והשלמה מהירה של קטיעות, מעיד על אלמנט שחשוב להתמקד בו.