צור קשר
משלוחים חינם לכל הארץ!
כזה בלוג סקירות, מדריכים, חדשות וכתבות


פוסטים אחרוניםמוצרים קשורים


איך בוחרים מצלמת אקסטרים

מאת אתר כזה בתאריך: 07/12/2014 18:25:43

מהי איכות רצינית של התיעוד

 

אנו קונים מצלמת אקסטרים כדי לתעד רגעים מרתקים מאוד. בל נשכח שתיעוד מסוג זה אינו אפשרי במצלמה רגילה אותה אנו צריכים להחזיק ביד ולכוון תוך סיכון מסוים במהלך פעילות ספורטיבית, טיול או משהו דומה לזה. אך מעבר לאפשרות הפעלה נוחה אנו רוצים לראות כיצד איכות התיעוד תהיה גבוהה בכל מקום ורגע בו נצלם.

 

לכן ניתן למצוא היום דגמים משובחים שמשלבים בין יכולת טכנולוגית של צילום ברמת Full HD (אפילו אם מצלמים במהירות של 60 תמונות בשנייה) ובין מארז עמיד שמאפשר צילום גם במעמקים של מאה מטרים. בשל המקומות המאתגרים בהם אנו מצלמים שני היבטים אלו של קדמה וחוזק חייבים להשתלב כדי ליצור דגם איכותי באמת.

 

                           

 

נתונים שמחדדים את התמונה

 

בכל הקשור לתמונות שניתן להפיק ממצלמת אקסטרים איכותית, הרי שכאן אנו צריכים להצביע הן על צילום הווידיאו והן על תמונות הסטילס. בפועל, יש היום מצלמות ספורט של חברות מובילות כגון: גופרונילוקס ועוד שמאפשרות התמקדות רצינית בזכות זום גדול (זום דיגיטלי שמגיע לעתים גם ל-X10 הוא למשל דוגמא טובה למיקוד שאין בלא מעט מצלמות אחרות בשוק הישראלי של היום).

 

צילום תמונות סטילס יכול גם הוא להיות מציאותי וברור בזכות נתונים של 12-16 מגה פיקסלים. יחד עם זווית צילום רחבה (שיכולה להגיע היום גם ל-170 מעלות) יכול כל חובב שטח, טיול, רכיבה, גלישה, ספורט וכל פעילות מאתגרת אחרת מחוץ לבית, לקלוט המון מידע בסביבתו ולראות כיצד התיעוד מוצג ברמת דיוק גבוהה מאוד.
 

 

          

 

תרומה רבה לשימוש קל במצלמה

 

איכות אמיתית היא כזו שבאה לידי ביטוי בעוד דרכים חשובות. הצילום בעת פעילות אתגרית הוא כזה שלא אמור לתבוע מהמשתמש זמן רב או פעולות מורכבות מאחר הוא אמור להתעסק לחלוטין רק עם הפעילות שלשמה יצא מהבית. לכן אפשר לזהות היום מצלמות אקסטרים מתקדמות מאוד שיחד עם הטכנולוגיה המורכבת שבהן הן פשוטות מאוד להפעלה.

 

אפשרויות של מצבי צילום בודדים (כגון צילום בודד, צילום עצמי, צילום מתמשך), שליטה נוחה ומלאה מהסמארטפון (תוך שימוש בטכנולוגיית (Wi-Fi, קומפקטיות, עיצוב ארגונומי, והתחברות מושלמת לגוף ולאביזרים, הם כאלו שמראים כיצד מצלמת אקסטרים מתקדמת מאוד היא מוצר שניתן לממש את יכולות הצילום שלו בכל רגע ובכל תנאי.

 

 

               

                                   גו פרו הירו 4 - שליטה מהסלולאר ושלט אלחוטי

 

 

כשהשוק הופך לדי מוצף

 

מצלמות אקסטרים מראות לנו כיצד כמו לגבי כל מוצר אחר כשהשוק די עמוס בדגמים שונים של חברות רבות, הרי שהדבר מציב את הצרכן מצד אחד מול סיכונים בעת הרכישה ומצד שני אל מול הזדמנויות שכדאי מאוד לנצל אותן. אם בעבר הלא רחוק היה קשה למצוא דגם אישי, אם נקרא לזה כך, של מצלמת אקסטרים, הרי שהיום התמונה שונה לחלוטין.

 

זאת מאחר וחברות רבות זיהו את פוטנציאל המכירה של מצלמות אלה לחובבי השטח והאקשן, והם לעתים מייצרות ומשווקת דגמים פשוטים, בסיסיים, וכאלו שמורכבים ברמת ייצור שאינה מספקת.  גם משווקים שונים לא תמיד מציגים נכונה את יתרונותיו של דגם מסוים מפאת חוסר מקצועיות, והדבר מונע קנייה חכמה ומוצלחת.

 

מה אומר לנו מחיר המצלמה

 

עם הבדיקות שלנו לגבי מצלמות אקסטרים אנו מיד עומדים על רמת המחיר שמוצג לנו. זו הזדמנות מצוינת להדגיש עד כמה המחיר גם הוא חלק מהניגוד בין סיכון להזדמנות. מחיר הוא פונקציה של משתנים כמו עלויות ייצור, פרסום, איכות חומרי הגלם, שילוב טכנולוגיות, רמת פיתוח ועוד. לכן זה לא הגיוני למצוא מצלמה איכותית מאוד במחיר זול מאוד.

 

אך כאן גם מגיעה ההזדמנות של מי שבודק היטב את המפרט הטכני של דגם מסוים ומזהה מבצע מכירות או מחיר מפתה שמציע משווק שעוסק בשיווק מצלמות אקסטרים ברצינות ומתוך ניסיון רב בתחום. כך, הסיכון מגיע מיבוא לא רשמי, מרמת ייצור נמוכה, וממפרט טכני זניח, ואילו ההזדמנות מגיעה בזכות עסקת חבילה שבה הלקוח רגוע הן בעת הקנייה במחיר מצוין והן לאחר הרכישה.

 

 

      

                          נילוקס F60 EVO - יחס איכות מחיר משתלם

 

 

 

השוואה רחבה היא פתרון חכם

 

יש המון אפשרויות לבצע השוואות מחירים בין שלל עצום של מוצרים שמוצעים לנו בכל רמת ייצור ואיכות. אך חשוב להימנע מהשוואה פשוטה בין מחירי דגמים אקראיים של מצלמות אקסטרים, אלא לקחת מעט את הזמן ולבצע השוואה נרחבת יותר שכוללת דגמים זהים, מספר חנויות, תנאי אחריות, סוג היבוא, שירות לקוחות ועוד.

 

השוואה בין שני דגמים שמוצעים בחנויות שונות צריכה להיות לא רק לגבי המחיר, כאמור, אלא שרק רכישה ממקום שיכול לענות על שאלות רלוונטיות ואישיות של חובבי צילום האקסטרים לפני הרכישה, שמציג את כל הפרטים לגבי כל דגם, שמתחרה בצורה אטרקטיבית בכל הקשור למחירים עדכניים, ושמאפשר רכישה בטוחה מבחינת פרטים אישיים, תציג בחירה נכונה לאחר השוואה נרחבת.

 

חשיבות ההתאמה למגוון רחב של אביזרים ייעודיים

 

חיפוש מהיר ברשת האינטרנט יכול להראות לכל מי שבבעלותו מצלמת גופרו מכל דגם שהוא, כיצד הוא יכול לשדרג את חוויית הצילום באמצעות מגוון מרשים מאוד של אביזרים. יפה לראות כיצד לא רק מי שבבעלותו דגם ישן יחסית של GoPro יכול לרכוש מוט אחיזה טלסקופי, תיק ציוד, ערכת מיקרופון, או מארז אלא גם בעלי דגמים חדשים וחדישים יותר יכולים ליהנות מאביזרים מצוינים.

 

כך, מי שכבר השכיל לרכוש את דגם הדגל HERO4 של חברת גופרו ישמח גם הוא למצוא שלל אביזרים מדהימים בעלי יכולות חשובות. כך, מתאמים לחיבור של מגש המצלמה, רצועה לצוואר, עדשת מאקרו, חבילת פילטרים ועוד אלמנטים מרתקים יהיו כאלו שבהם יוכל להצטייד חובב צילום אקסטרימי ולצאת לפעילות הבאה שלו בראש שקט. 

 

 

  

 

 

להפוך את חוויית הצילום למושלמת

 

גופרו היא מצלמה מדהימה, אך אפשר להפוך את חוויית הצילום בה למרשימה עוד יותר. חובבי צילום אקסטרים רבים בכל רחבי העולם אוהדים את דגמי המצלמות השונות של חברת GoPro ורוכשים אותם בצורה מעוררת הערכה, אך היום הם רוצים למקסם עוד יותר את יכולות הצילום של כל דגם ולכן הם מחפשים אביזרים רלוונטיים.

 

בין אם מדובר על מי שאוהב לגלוש בים, ובין אם מדובר על חובבי סקי, צניחה חופשית, רכיבה על אופניים או אופנועים, ואפילו צלילה, הרי האביזרים של מצלמות גופרו השונות הם אלו שיכולים לעשות את ההבדל בין צילום חלקי, מקרטע, או משובש לבין תיעוד מלא של כל חוויית אקסטרים בכל מקום ובכל נקודת זמן.

 

 

היכולת ליהנות גם מאביזרי פרימיום

 

מצלמות אקסטרים הפכו את חייהם של חובבי האקשן למרתקים יותר בזכות אפשרויות הצילום הבלתי רגילות שלהן. היום אנו יכולים לראות כיצד כמעט ואין פעילות ספורט אקסטרימית שמבוצעת או פעילות מאתגרת אחרת בשטח שאינה מלווה בצילום ע"י מצלמת GoPro כזו או אחרת, כשלעתים הצילום מתבצע בצורה מקורית ביותר.

 

בזכות מצלמת אקסטרים המותאמת לאביזרים כמו למצלמות גופרו HERO4 ואחרות, יכול כל אחד לצלם עם שלט רחוק שמסייע לו מאוד ואף להיעזר במסך מגע אחורי משובח. יחד עם מארז סוללה כפול למשל, ואפילו עם רתמה מיוחדת לכלב, קשה לראות כיצד תהיה סיטואציה מסוימת שבה לא תוכל מצלמת גופרו לקחת חלק מיוחד ולתעד את החוויה שמתרחשת.