צור קשר
משלוחים חינם לכל הארץ!
כזה בלוג סקירות, מדריכים, חדשות וכתבות


פוסטים אחרוניםמוצרים קשורים


איך בוחרים מצלמה לרכב

מאת אתר כזה בתאריך: 26/11/2014 12:55:29

התייחסות רצינית לחומרה

 

בחירה נכונה של מצלמת רכב יכולה להועיל רבות לכל נהג. מאחר וכל נהג רוצה ליהנות ממוצר שיעבוד בצורה רצינית זמן רב, הרי שנראה כי בראש ובראשונה יש לבדוק את רמת החומרה. נתחיל מהחיישן של המצלמה שהוא חלק חשוב בה, ואם מדובר על חיישן של חברה ידועה כמו DOD, הרי שהוא יכול להציג תמונה ברורה גם בתנאי תאורה קשים ומאתגרים.

 

מעבר לחיישן הצילום יש דגמים שמציגים גם חיישן כבידה שמגן אוטומטית על קבצים בחירום. החומרה צריכה גם להציג הן אלמנטים פנימיים כמו עדשה חזקה ומרובת אלמנטים והן חומרי ייצור עמידים כדי לעמוד מול רמת שימוש בכל רכב ומול טמפרטורות גבוהות מאוד אליהן מגיע רכב שחונה זמן רב במקום מסוים (כשבל נשכח שאנו מדינה חמה ברוב ימות השנה).

 

 

 

לטכנולוגיה של היום כמעט ואין גבולות

 

באופן די ברור מוצר כמו מצלמה לרכב מתקשר אלינו לפיתוחים טכנולוגיים. אם בעבר הרחוק צילום מתוך רכב נוסע בדייקנות רבה היה נראה לנו כמו מדע בדיוני, הרי שבחינת הדגמים השונים מפגישה אותנו על שלל טכנולוגיות מרשימות שהופכות את המצלמה למוצר יעיל, אמין וחשוב באמת.תחיל מכך שהטכנולוגיה של היום מאפשרת למצלמה איכותית להציג תיעוד ויזואלי ברמה של .Full HD

גם טכנולוגיות כמו GPS לניווט, Wi-Fi המאפשרת צפייה ע"ג הסמארטפון, חיווי קולי, מנגנון DNR3 המפחית רעשים ומוטמע בדגמים מתקדמים, מאחר ומצלמות הרכב של היום הן מתוחכמות ועתירות טכנולוגיה, זה לא מפתיע לראות כיצד משולבות טכנולוגיות שבאמת מסייעות לדגם איכותי להתמודד עם בעיית התאורה. חשוב להבין שהחשיפה לאור היא דבר משמעותי בכל הקשור למצלמות רכב ולכן פיתוח של טכנולוגיות הקשורות לנושא זה הוא צעד חכם של יצרניות מובילות.

 

WDR הטכנולוגיה שמציגה בקרה של קביעת התאורה. במילים פשוטות, טכנולוגיה זו מציעה טווח דינאמי רחב שבזכותו החשיפה לאור היא מאוזנת יותר גם אם מדובר על שעות חשיכה. יפה לראות, תרתי משמע, כיצד תמונות שתועדו בתנאי תאורה חשוכים יוצאות ברורות בשל כך שהמצלמה מאפשרת חשיפה פחותה יותר למקורות אור חזקים. , ועוד טכנולוגיות אחרות, משתלבות עם נתונים טכניים חשובים כמו זוויות צילום רחבה וכד', כדי להציג דגם מתקדם מאוד ששווה את תג המחיר שמוצמד אליו.

 

 

 

 

 

מצבי הקלטה מגוונים ואישיים

 

מי שבודק את ההיצע הגדול של מצלמות לרכב בשוק רואה כיצד לדגמים מסוימים יש ייחוד רב להציג. מאחר ומדובר במוצר טכנולוגי, אם נקרא לזה כך, הרי שהוא מציג אפשרויות ברמות שונות לתפעול וכמובן גם פונקציות מיוחדות בהתאם לכל דגם. כך למשל אפשר לזהות את מצבי ההקלטה השונים שהופכים דגם מסוים לטוב יותר מאחרים.

 

בדגם איכותי אנו יכולים למצוא מצבי הקלטה כגון מצב רגיל שבו כל ההקלטה והתיעוד מבוצעים במהלך הנסיעה, מצב אירוע שבו חיישן כבידה מתקדם מקליט רק כשהוא מזהה פגיעה ברכב (מעבר לסף רגישות מסוים שנקבע במצלמה בעת ייצורה), ומצב חניה שדורש חיבור חשמל קבוע והינו מצב עוד יותר ייחודי בזכות צילום בעת פגיעה ברכב אך תוך חיסכון בנפח האחסון של כרטיס הזיכרון.

 

 

האם אפשר לצלם גם מאחורה

 

עוד דבר מיוחד שיכול להציג דגם איכותי של מצלמת רכב הוא זה שמאפשר צילום לא רק מקדימה. אך לפני שנדבר על צילום אחורי, חשוב לזכור כי רמת התיעוד של הצילום הקדמי יכולה להיות גבוהה מאוד בזכות רזולוציה גבוהה וזווית צילום רחבה המשלבים ביניהם יצירת הקלטה מצוינת שניתן להשתמש בה גם אל מול ערכאות שיפוט התעבורה בישראל.

 

לגבי הצילום האחורי, הרי שבמצלמה מתקדמת גם הוא יציג רזולוציה טובה (גם אם היא תהיה ברמת HD ולא Full HD) וגם הוא יכול להתבצע בזווית צילום מכובדת. יחד עם סיבוב של המצלמה 360 מעלות ועם חיישן איכותי ניתן יהיה לצלם פרטים קטנים כמו מספרי לוחיות זיהוי של רכבים בסביבת המכונית אפילו אם מדובר בשעות של חשיכה.

 

 

עבודה מתקדמת מול מכשירי הסמארטפון

 

מי מאתנו לא סוחב איתו מכשיר טלפון סלולארי חכם לכל מקום. דבר זה מראה כיצד מצלמות לרכב שפותחו בצורה מתקדמת מציגות ייחוד של עבודה שוטפת מול הסמארטפון. היום כבר יש מצלמות שמאפשרות צפייה בהקלטות וגישה להגדרות שלהן דרך סמארטפונים כדי שהמשתמש לא יצטרך להוציא את כרטיס הזיכרון ולתפעל את עניין הצפייה בצורה מסורבלת.

 

יתרה מכך, גם צפייה בזמן אמת היא דבר אפשרי באמצעי מדיה שונים כמו טאבלט למשל. שימוש בטכנולוגיית ה-Wi-Fi יאפשר לכל אחד לצלם את תנאי הדרך, את הדברים שמסביבו, ואת הביצועים שלו עם הרכב, ולשדר זאת בשידור חי, כמו שאומרים, לכל מי שהוא רוצה. אין ספק שמדובר בייחוד שמאפיין את צורת החיים של היום. 

                       

היכולת של מצלמות לרכב לצלם בתנאים בעייתיים

 

מאחר ולא תמיד אנו נוהגים ביום שמש נעים, הרי שאנו יודעים כבר עד כמה חשוב לתעד כל דבר שאנו רוצים או צריכים גם בזמן שתנאי התאורה אינם במיטבם. בין אם מדובר במזג אוויר די סוער ובין אם מדובר על ירידתה של החשיכה, די ברור לנו שללא אפשרות אמיתית לתעד מקרים ורגעים שונים בזמן הנהיגה לא נהנה ממש ממצלמת הרכב שלנו.אחד הנתונים שיכולים להציג אפשרות אמיתית לצלם בלילה או במקום שבו אין תאורה כלל הוא זה שקשור לרגישות של המצלמה (ה-ISO שלה). מצלמה עם רמת רגישות גבוהה מזהה את המצב מסביבה ויוצרת התאמה אוטומטית של הרגישות כדי לתעד תמונה ברורה ולאפשר למשתמש תיעוד מלא בכל שעות היממה ובלא מעט מקומות בעייתיים. 

 

 

הצמצם שתורם גם הוא להתמודדות עם החשיכה

 

כחלק מחומרה איכותית שמוצגת במצלמות רציניות, יכול הצרכן הישראלי להכיר גם את גדלי הצמצמים השונים. לצמצם יש חלק חשוב בלכידת התמונות בסביבת הצילום, ולכן יש חברות שאינן מוותרות על שילובו של צמצם חזק שיכול לסייע בצילום מדויק של פרטים קטנים ולהציג אותם בתמונה בצורה ברורה מאוד.חשוב להבין עד כמה לחלק מוחשי של המצלמה יש תפקיד רציני לא פחות מאשר לטכנולוגיה מתקדמת ששולבה בעת הפיתוח והייצור. התייחסות לגודל הצמצם של דגם מסוים תמחיש למתעניינים במצלמות רכב כיצד מדובר באלמנט משפיע מאוד מעבר ללא מעט נתונים בעל שמות מפוצצים אחרים שמוצגים במפרט הטכני. 

 

 

נקודות שמובילות לבחירה חכמה

 

בחירה נכונה מבין שלל גדול של מצלמות לרכב היא יותר מאשר בחינת מפרט טכני או זיהוי טכנולוגיות מתקדמות. הכוונה היא לעוד נקודות שיש לשים אליהן לב אם רוצים לרכוש מצלמה שנוח להשתמש בה וקל מאוד למצות את היכולות הגבוהות שלה. כך למשל, גם עיצוב קומפקטי משפיע לא רק על המראה אלא גם על נוחות השימוש ועל מיקום המצלמה בחלל רכב.

 

עוד נקודות חשובות הן אפשרות לעדכוני קושחה כדי לשפר את רמת תפעול המצלמה, כיול אוטומטי של זמנים מבלי שיהיה צורך להגדיר תאריך ושעה, תצוגה של מהירות נסיעה, אזהרות לגבי מהירות מופרזת (ואף מצפן), ובדגמים מסוימים גם סוללת גיבוי שנכנסת לפעולה ברגע שמצלמה לא מקבלת מתח ובכך שומרת על הקבצים שמוקלטים עליה.